AtoMan - Kamil P., "Sławny", student, urodzony w 1987, zamieszkujący Gdańsk. Jest jedną z najstarszych osób aktywnie udzielających się na polskich stronach i forach Pokemon.

Historia

Początki

Początki AtoMan'a sięgają starego Pokemon World (późniejsze Pokemon PL). Wtedy to negocjował z Miszymanem przyjęcie do tejże strony. Jeszcze zanim został przyjęty, opublikował swoje wcześniej stworzone przeróbki gier: Pokemon Aqua (polskie tłumaczenie) i Pokemon Fights.

Faking

Po tym AtoMan zajął się fakingiem, czyli tworzeniem swoioch własnych kart PTCG. Dla strony Pokemon Journeys (późniejsze Pokemon PL) tworzył sety PJ Set i PJ Promo. Następnie, gdy strona się przekształciła w Pokemon PL stworzył Fakera, następnie zmienionego w OpenFaker'a (program, który pozwalał na tworzenie własnych kart przy użyciu jedynie formularza). Program korzystał z zestawu blanków (pustych kart) stworzonych także przez niego. Jako pierwszy przedstawił eksperymentalny blank w stylu ADV, zawierający rozwiązania inne niż zaproponowane przez innych, szanowanych w środowisku fakerów, i jak się okazało to on miał rację. Później porzucił faking, nie tworzy już blanków - uznał wyższość blanków Fangkinga.

AtoMan dzisiaj

Dzisiaj AtoMan zajmuje się Anime Pokemon, oraz tematyką związaną z Power Rangers/Super Sentai - głównie zgrywa odcinki z telewizji i filtruje pliki wideo. Bardzo często można go spotkać na kanale irc #free_PL_Pokemon (irc.i-rpg.net).

Fora

AtoMan udziela się na wielu forach. Między innymi:

Projekty

Hacking

AtoMan w swoim życiu tworzył kilka przeróbek gier:

Alternatywne nicki

AtoMan ma wiele pseudonimów (nicków). Spośród nich można wymienić:

Znany jest jednak głównie jako AtoMan (od pierwszego własnoręcznie scrackowanego przez niego programu, przeglądarki "www AtomNet PE") i tak podpisuje swoje prace.

Linki

Treść pochodzi z archiwalnego PokeNava, zmodyfikowana przez Daru. Udostępniona jest ona na licencji Creative Commons 2.5 (mod).
Autorem tła jest nie kto inny jak AtoMan :-)